FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

dot. wizyty w Centrum Nauki HUMANITARIUM

 

Czym zajmuje się HUMANITARIUM?

Celem HUMANITARIUM jest upowszechnianie wiedzy, w szczególności nauk ścisłych, poprzez bezpośrednie doświadczanie.

 

W jakich godzinach czynne jest HUMANITARIUM?

W SEZONIE JESIENNO-ZIMOWYM (wrzesień-marzec):

Godziny otwarcia wystawy:

Poniedziałek–Wtorek: 8:00–16:00
Środa–Piątek: 8:00–17:30
Sobota–Niedziela: 11:00–18:00

Godziny otwarcia Kasy/Informacji:

Poniedziałek–Wtorek: 8:00–16:00
Środa–Piątek: 8:00–16:30
Sobota–Niedziela: 10:45–17:00

W SEZONIE LETNIM (kwiecień-lipiec):

Godziny otwarcia wystawy:

Poniedziałek– Piątek: 8:00–17:30
Sobota–Niedziela: 11:00–18:00

Godziny otwarcia Kasy/Informacji:

Poniedziałek–Piątek: 8:00–16:30
Sobota–Niedziela: 10:45–17:00

 

Czy są określone godziny wejść do HUMANITARIUM?

Dla gości indywidualnych:

Na wystawę można wejść w dowolnym momencie w godzinach otwarcia HUMANITARIUM, lecz nie później niż na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Dla grup zorganizowanych:

W SEZONIE ZIMOWYM (wrzesień-marzec):

Poniedziałek–Wtorek: godz. 8:30, 10:45, 13:00
Środa–Piątek: godz. 8:30, 10:45, 13:00, 15:15
Sobota–Niedziela: godz. 11:00, 13:15, 15:30

W SEZONIE LETNIM (kwiecień-lipiec):

Poniedziałek–Piątek: godz. 8:30, 10:45, 13:00, 15:15
Sobota–Niedziela: godz. 11:00, 13:15, 15:30

 

Jak wygląda wizyta w HUMANITARIUM?

Grupy zorganizowane:

Wizyta podzielona jest na 3 integralne części: (1) warsztaty laboratoryjne, (2) zwiedzanie wystawy z przewodnikiem HUMANITARIUM oraz (3) samodzielne zwiedzanie wystawy. W zależności od dynamicznej sytuacji Centrum, wyżej wymienione części wizyty mogą występować po sobie w sześciu różnych kolejnościach. Na życzenie istnieje także opcja skorzystania wyłącznie z warsztatu lub wystawy, albo wzięcia udziału w podwójnych warsztatach.

Goście indywidualni:

Gości indywidualnych zapraszamy do udziału w (1) warsztatach laboratoryjnych i (2) zwiedzania wystawy zwłaszcza w weekendy. Goście indywidulani samodzielnie zwiedzają wystawę interaktywną – nie wymaga to wcześniejszej rezerwacji, a spędzony tam czas jest nielimitowany. Goście indywidualni mają możliwość skorzystania także z warsztatów laboratoryjnych adresowanych do trzech grup odbiorców: (1) warsztaty dla dzieci (od 5. roku życia), (2) warsztaty rodzinne (dzieci od 4. roku życia w asyście opiekunów) oraz (3) warsztaty dla dorosłych i młodzież (od 12 roku życia). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w laboratoriach, udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Goście indywidualni mogą zwiedzić samą wystawę lub wziąć udział w samych warsztatach, ale polecamy skorzystać z kompleksowej oferty naszego Centrum Nauki.

 

Jak dokonać rezerwacji na zajęcia warsztatowe w HUMANITARIUM?

Dla gości indywidualnych:

Należy (1) wejść na stronę http://bilety.humanitarium.pl/ i (2) dokonać rezerwacji w systemie rezerwacyjnym HUMANITARIUM. Następnie (3) w ciągu 30 minut należy ją potwierdzić odpowiadając na systemową wiadomość e-mail jaka została do nas wysłana ze szczegółami rezerwacji. UWAGA: Rezerwacja zostaje automatycznie anulowana jeśli (1) nie zostanie potwierdzona w ciągu regulaminowego czasu 30 minut lub (2) zarezerwowane bilety na warsztat nie zostaną odebrane do 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Dla grup zorganizowanych:

Należy skontaktować się z Recepcją HUMANITARIUM telefonicznie (71 734 73 11 lub  727 663 308) bądź mailowo (info@humanitarium.pl).

 

Czy goście indywidualni muszą dokonać rezerwacji na zwiedzanie wystawy w HUMANITARIUM?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Jednak wcześniej należy się upewnić, że w tym dniu nie odbywają się w HUMANITARIUM żadne nadzwyczajne wydarzenia i Centrum funkcjonuje normalnie.

 

Jak dojechać do HUMANITARIUM?

Do Centrum Nauki HUMANITARIUM można dojechać (1) miejskimi liniami autobusowymi, (2) pociągiem lub (3) samochodem. Szczegóły dojazdu: http://humanitarium.pl/kontakt/jak-dojechac/

 

Czy przy budynku HUMANITARIUM jest parking?

Na terenie HUMANITARIUM znajduje się parking dla samochodów osobowych i autokarów. Dla Gości HUMANITARIUM parking udostępniany jest nieodpłatnie.

 

Czy w HUMANITARIUM znajduje się jakiś punkt gastronomiczny?

Bezpośrednio w foyer HUMANITARIUM znajduje się Bistro KINIA, które serwuje ciepłe i zimne przekąski oraz napoje. Na terenie Kampusu Pracze (ok. 100 m. od budynku HUMANITARIUM) funkcjonuje stołówka, gdzie można zjeść pełnowymiarowy ciepły posiłek.

 

Czy w HUMANITARIUM jest dostęp do wi-fi?

Niestety, obecnie nie ma dostępu do wi-fi na terenie HUMANITARIUM. Mamy nadzieję, że uda nam się to zmienić w najbliższym czasie.

 

Czy można wjechać wózkiem do HUMANITARIUM?

Na wystawę na Poziomie 0 można wjechać zarówno wózkiem inwalidzkim jak i dziecięcym. Na część wystawy znajdującą się na antresoli (Poziom +1) można wjechać jedynie wózkiem inwalidzkim. Niestety nie ma możliwości wjechania wózkiem dziecięcym ani na antresolę (Poziom +1), ani do laboratoriów.

 

Od jakiego wieku dzieci mają wstęp do laboratoriów HUMANITARIUM?

Dla gości indywidualnych:

W zajęciach laboratoryjnych dla najmłodszych mogą uczestniczyć dzieci od 5 roku życia, a w zajęciach rodzinnych w asyście dorosłych dzieci od 4 roku życia.

Dla grup zorganizowanych:

Zajęcia są dobierane indywidualnie dla każdej grupy zorganizowanej w zależności od wieku – od przedszkolaków do seniorów.

 

Czy wystawa w HUMANITARIUM nadaje się dla osób dorosłych?

Tak, wystawa jest dostosowana dla każdej grupy wiekowej.

 

Dlaczego osoba dorosła nie może wejść na warsztat dla dzieci?

Zajęcia dla dzieci oprócz wymiaru ściśle dydaktycznego mają za zadanie wzmacniać kompetencje interpersonalne najmłodszych uczestników i nauczyć ich pracy zespołowej. W przypadku chęci uczestniczenia z dzieckiem w zajęciach laboratoryjnych zapraszamy do skorzystania z oferty weekendowych warsztatów rodzinnych.

 

Dlaczego tylko 15 osób może jednorazowo wejść do jednego laboratorium HUMANITARIUM?

Jest to maksymalna liczba miejsc w laboratoriach regulowana przepisami BHP/P.POŻ.

 

Czy w HUMANITARIUM można robić zdjęcia i nagrywać filmy?

Robienie zdjęć jest dozwolone, ale zabronione jest nagrywanie filmów.

 

Czy w HUMANITARIUM organizujemy przyjęcia?

Tak, organizujemy przyjęcia urodzinowe dla dzieci (http://humanitarium.pl/przyjecia-urodzinowe/) oraz wynajmujemy obiekt na potrzeby realizacji innych wydarzeń. W celu dokonania rezerwacji, prosimy o kontakt z Recepcją HUMANITARIUM.