Szkoła w Mieście

 

„Szkoła w Mieście” – wychodzimy z ław szkolnych

Uczymy przez doświadczenie w Centrum Nauki Humanitarium!

Szkoła w Mieście to program Departamentu Edukacji Gminy Wrocław, zainicjowany w 2012 r, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów wrocławskich szkół różnego stopnia.

Celem programu jest wzbogacenie oferty edukacyjnej, wprowadzenie różnorodnych metod nauczania oraz podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze osiągnięć naukowych i kulturowych regionu. W związku z uznaniem, jakim cieszy się „Szkoła w Mieście” wśród uczniów i nauczycieli, właśnie rozpoczyna się kolejna edycja.

Centrum Nauki Humanitarium, zaprasza na nową odsłonę „nauki przez doświadczenie”. Przygotowane zajęcia są spójne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Pozwalają dotknąć, zrozumieć i zapamiętać. Lasery i interaktywne eksponaty zachęcają do aktywnego działania jako podstawy do zrozumienia prezentowanych zjawisk, a prowadzone przez specjalistów z chemii, biologii i fizyki warsztaty w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach sprawiają, że wizyta w Humanitarium nie jest tylko zwykłym wyjściem ze szkoły lecz fascynującą przygodą z nauką.

Zapraszamy również wszystkie grupy szkolne i turystyczne do odwiedzenia Humanitarium i wyboru propozycji z naszej OFERTY DLA GRUP  ZORGANIZOWANYCH

Szkoła w Mieście LOGO